Newsletter

509-043-962

9:00 - 18:00

Ilość produktów: 0

Wartość: 0.00 PLN

FoodCare Sp. z o.o.

FoodCare Sp. z o.o.
Historia firmy FoodCare (początkowo Gellwe) rozpoczęła się w roku 1984 od produkcji deserów opartych na tradycyjnych recepturach, z których większość wykorzystywana jest do dzisiejszego dnia, stanowiąc o wyjątkowym smaku produktów Gellwe. Z biegiem lat firma rozszerzyła asortyment oferowanych produktów deserowych o wyroby takie, jak ciasta w proszku, polewy, kremy, dodatki i przyprawy do pieczenia, dodatki żelujące i inne produkty sypkie (kakao, czekolada do picia, itp.), stając się synonimem najwyższej jakości i dobrego smaku.
 
Już w latach 90. marka Gellwe rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Jej motorem stał się stworzony w tym celu dział eksportu, a jego udział w generowaniu przychodów firmy jest znaczący i stale rośnie. Obecnie firma obecna jest na rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz wielu krajów azjatyckich.
 
Zwiększony popyt krajowy i zagraniczny na produkty Gellwe spowodował potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy, dlatego w roku 1997 obok dotychczas wykorzystywanego zakładu produkcyjnego w Zabierzowie powstał nowy z częścią biurową, do której została przeniesiona siedziba firmy. W roku 2002 w celu zapewnienia najwyższej jakości i szybkości obsługi klientów, zakład został powiększony o nowoczesne centrum logistyczne.
 
Rok 2003 to wprowadzenie napoju energetycznego TIGER Energy Drink, który jako jedyna marka pierwszy w Europie pokonał na lokalnym rynku Red Bulla i od lat jest niekwestionowanym liderem rynku energetyków w Polsce. W roku 2007 firma z sukcesem weszła również na rynek płatków śniadaniowych. Musli pod marką Fitella, w małych jednorazowych opakowaniach dzięki innowacyjnemu konceptowi i ciekawie opracowanej strategii w ciągu zaledwie rocznej obecności na rynku stała się jego liderem pod względem liczby sprzedanych opakowań.
 
Tak dynamiczny rozwój firmy sprawił, że kierownictwo spółki podjęło decyzję o zmianie jej nazwy z Gellwe na FoodCare. Obecnie spółka jest właścicielem m.in. marek Gellwe, Fitella, BLACK, N-GINE, 4MOVE i FRUGO. Jest również największym producentem marek własnych w kategoriach deserowych w Europie Centralnej.
Widok:

Napój Energetyczny N-GINE 250ml

Napój energetyczny marki N-Gine

Black ZERO sugar 250ml

Napój energetyczny marki BLACK - bez cukru

Black ZERO sugar 250ml - karton

Napój energetyczny marki BLACK - bez cukru